• APM2.6 Uçuş Kiti - 6M GPS, Pusula, Güç Modülü, Telemtry Modülü

Otonom uçuş özelliğine sahip bir insansız hava aracı yapmak için ihtiyacınız olan herşey bu sette!


APM uçuş kontrol kartı, GPS modülü, MAVLink OSD, APM güç modülü, 915MHz telemetri alıcı ve vericisi, GPS tutacağı, titreşim emici montaj plakası ve bağlantı kablolarından oluşan eksiksiz bir settir. Bu seti kullanarak tamamen otonom özellikli drone veya kara aracı yapmanız mümkündür.

İnsansız hava araçlarıyla ilgili tecrübeniz yoksa blog'umuzdaki Drone Nedir? isimli yazımızı okuyabilirsiniz. Aracınızı kullanırken lütfen kendinizin ve çevrenizdekilerin güvenliğine dikkat edin.

APM, Arduino Mega temelli bir kontrol kartıdır. Kart üzerinde ATmega2560 mikrokontrolcü ve USB-Seri dönüşümü için ATmega32u2 mikrokontrolcüsü yer almaktadır. Mikrokontrolcülerin yanı sıra, otonom hareket için gerekli olan ivmeölçer, jiroskop, barometre ve manyetometre gibi sensörler de kart üzerine entegredir. Aracınız için gerekli ESC ve servo bağlantıları kart üzerinde yer almaktadır. Harici sensör ve telemetri bağlantıları için hazır konektörler kart üzerinde yer alır.
UBlox-6M GPS modülü, hava aracınızın belirli bir konumda sabit kalabilmesine, Mission Planner yazılımı ile planladığınız rotada hareket etmesinde ve aracın kalkış yaptığı konuma geri dönebilmesinde görev alır.MAVLink OSD, telemetri bilgisini drone üzerinde bulunan FPV (first-person view) sisteminden gelen video görüntüsünün üzerine bindirmek için kullanılır.APM güç modülü, kartı beslemenin yanı sıra bataryanın anlık gerilim ve akım bilgisini de ölçmektedir. Bu sayede OSD üzerinden bu bilgiler görüntülenebilmektedir.Telemetri seti, araç hareket halindeyken yer istasyonu ile haberleşebilmesini sağlayan, 915MHz frekansında çalışan alıcı ve verici setinden oluşur. Çoğunlukla kumanda sistemlerinde kullanılan 2.4GHz ve FPV sistemlerinde kullanılan 5.8GHz ile karışma yapmaz. 100mW çıkış gücüne sahiptir, yaklaşık olarak 1,5km menzil sunar.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

APM2.6 Uçuş Kiti - 6M GPS, Pusula, Güç Modülü, Telemtry Modülü

  • Ürün Kodu: 15535
  • Stok Durumu: SadeceÖnSipariş(WhatsapptanUlaş)
  • ₺5.719,46TL

  • Vergiler Hariç: ₺4.847,00TL

Etiketler: APM2.6 Uçuş Kiti - 6M GPS, Pusula, Güç Modülü, Telemtry Modülü

256bit
100guvenilir
hızlıteslimat
iade grantisi